İş ve Yol Arkadaşları Arıyoruz

 

İş ve Yol Arkadaşı Arıyoruz

 

beraberce Derneği olarak, farklı projelerde istihdam edilmek üzere iş ve yol arkadaşları arıyoruz.

 

Bizimle birlikte yol yürümek isteyen arkadaşlardan genel beklentilerimiz şöyle:

  • Dayanışmacı ve eşitlikçi bir çalışma anlayışı

  • Özgürlükçü bir dünya görüşü

  • Her türlü ayırımcılığa ve ötekileştirmeye karşı bir duruş

  • Ezber bozmaya, tartışmaya ve her şeyi yeniden düşünmeye, öğrenmeye açık olmak

  • Kendi işinin sorumluluğunu üstlenmek ve ekip arkadaşlarıyla uyum ve dayanışma içinde çalışmak

  • Bir görevi yerine getirmek değil, aktivist bir ruhla birlikte yol yürümek

  • Yaratıcılık, eleştirel düşünce, sorgulama…

  • Belirli iş saatlerinden ziyade gereklilik ve gereksinime göre işini planlamak, evden de çalışmak, kendi iş planını yapmak.

 

beraberce Derneği, iş arkadaşlarının seçiminde, yapılacak işe liyakatin önceliğiyle birlikte, ekipler içerisinde mümkün olduğunca geniş bir farklılık yelpazesinin – toplumsal cinsiyet, eğitim / uzmanlık alanları, kültürel farklılıklar, etnik / dinsel / sınıfsal aidiyetler, yaş … –  temsil edilmesine özen gösterir.  

 

beraberce Derneği, etkinlikleri ve eğitimlerinde, her bir bireyin düşüncelerini açık ve korkusuz bir biçimde ifade edebileceği, özgürlükçü ve güvenli mekanlar yaratmaya özen gösterir.

 

Açık pozisyonlarımız:

 

1. Hemen: İdari Asistan / Çevrimiçi Ofis Yöneticisi> Proje: Hatırla! > Süre: 15.3 – 12.2021 

Ref.No: Hatırla1.İA

Görevler: Çevrimiçi ofis kurmak/düzenlemek; çevrimiçi etkinliklerde (eğitimler, atölyeler) teknik destek; idari işlere destek; ekip içi denetim mekanizmalarını yürütmek; fiziki ofis yeniden açıldıktan sonra ofisten sorumlu olmak/ofisi yönetmek; organizasyonel işlere destek.

Beklentilerimiz: En azından ilgili dallardan yüksekokul diploması, üniversite düz lisans tercih sebebidir; basit metinleri okuyabilecek ve telefona cevap verebilecek kadar İngilizce (A2/B1); en az 2 yıllık iş deneyimi, STKlarda olması tercih sebebidir

 

2. Nisan: İdari Asistan > Proje: PeaceNet > Süre: 1.4.2021 – 31.3.2022

Ref.No: Net1.İA

Görevler: Bütçe takip ve muhasebe için ön hazırlıklar; ekip çalışma saatleri ve idari işler takip; proje sekreteryası; raporlama (İngilizce); yazışmalar; organizasyon işleri; Proje Koordinatörüne destek

Beklentilerimiz: İlgili dallardan üniversite lisans; metin anlayabilecek ve rapor yazabilecek düzeyde İngilizce (C1), en az 2 yıllık iş deneyimi, STKlarda olması tercih sebebidir

 

3. Hemen: Eğitim Uzmanı > Proje: Hatırla! > Süre:15.3 – 12.2021 

Ref.No: Hatırla2.Eğit

Görevler: çevrimiçi ve yüz yüze beraberce eğitimlerinde tek başına veya diğer eğiticilerle birlikte tasarlamak ve eğitim vermek; eğitim mutfaklarına katılmak, eğitimleri tartışmak, yeni eğitimler önermek ve geliştirmek; yapılan eğitimleri raporlamak; diğer etkinliklere katılmak. Bu projeye – pandemi koşulları izin verirse – yurtiçi geziler dahildir.

Beklentilerimiz: Sosyoloji, siyasetbilim, pedagoji/yetişkin eğitimi ve ilgili dallardan üniversite mezunu olmak, yüksek lisans tercih sebebidir, iyi derece İngilizce; en az 2 yıllık iş deneyimi

 

4. Nisan: Eğitim Uzmanı > Proje: PeaceNet > Süre: 1.4.2021 – 31.3.2022

Ref.No: Net2.Eğit

Görevler: projenin yüz yüze ve çevrimiçi eğitim ve atölyelerini planlamak, tasarlamak ve uygulamak, eğitim vermek, atölye yönetmek; yapılan eğitimleri raporlamak; diğer etkinliklere katılmak. Bu projeye – pandemi koşulları izin verirse – bir yurtdışı gezi (İtalya) ve yurtiçi geziler dahildir.

Beklentilerimiz: Sosyoloji, siyasetbilim, pedagoji/yetişkin eğitimi ve ilgili dallardan üniversite mezunu olmak, yüksek lisans tercih sebebidir, iyi derece İngilizce (C1/C2); İtalyanca tercih sebebidir, en az 2 yıllık iş deneyimi

 

5. Hemen: Proje Uzmanı > Proje: Hatırla! > Süre: 15.3 – 12.2021> YARI ZAMANLI İSTİHDAM

Ref.No: Net3/50.Uzm

Görevler: Hatırla projesinin programlarında – Büyüyen Hafıza Mekanları ve Umut Var Arşivi, hafıza mekanları atölyeleri, eğitimler – yer alma. Arşiv için araştırma ve yazı, atölyeler için uluslararası mekan araştırma, ilişki kurma. Eğitimlerde teknik ve içerikte destek. 

Beklentilerimiz: Sosyoloji, siyasetbilim, pedagoji/yetişkin eğitimi ve ilgili dallardan üniversite mezunu olmak, yüksek lisans tercih sebebidir, iyi derece İngilizce (C1/C2 tercih sebebidir); en az 2 yıllık iş deneyimi

 

Hatırla! projesi için en geç işe başlama zamanı 1.4.2021, PeaceNet projesi için en geç 15.4.2021.

 

Başvurularınızı en geç 14 Mart’a kadar gönderebilirsiniz. Sizden bir cv ile motivasyon mektubu bekliyoruz. Şimdiye kadar beraberce Derneğinin bir etkinliğine katıldıysanız, hangi etkinliğe ne zaman katıldığınızı lütfen motivasyon mektubunuzda belirtiniz. Motivasyon mektubunuzda lütfen CV’nizi tekrarlamayınız, neden beraberce Derneği ile çalışmak istediğinizi anlatınız. 

 

Not: Her bir pozisyon için 5 kişilik kısa listeler oluşturacağız. Kısa listeye girenlere mail ile dönüş yapacağız, kısa listeye girmeyenleri bilgilendirmeyeceğiz.

21 Mart’a (7 gün) kadar bizden haber almadıysanız kısa listeye girmediğiniz anlamına gelir.

 

Başvurularınızı şu adreslere göndermenizi rica ediyoruz:

[email protected] , [email protected] 

 

Kolay gelsin! 

 

beraberceden duyurular, haberler ve etkinlikler için e-posta listemize katılın!