beraberce Sohbetler

  • 26
    nisan
    beraberce Sohbetler
    beraberce Sohbetler - Felaket, Barış, Hafıza: Bugünü Beraberce Örmek
    DETAYLI BİLGİ
Proje Hakkında

beraberce Derneği olarak 2020 yılında çevrimiçi başladığımız Ayşe Öktem ve Berfin Azdal ile beraberce Sohbetler’de bu zamana kadar Türkiyede LGBTİ+ mücadelesini, tarihini, Türkiye’nin darbeler tarihini, bu darbelerin hayatımıza etkilerini, Dersim Terletesi’ni, travma ve belleği, yerel yönetimleri, farklı perspektiflerden pandeminin hayatımıza etkilerini, sanatı, sanatta çok kültürlülüğü ve pek çok farklı konuyu konuştuk, tartıştık, beraberce sohbet ettik. 

Her ay yeni bir konu ve konuklarla devam eden Ayşe Öktem ve Berfin Azdal ile beraberce Sohbetler’de buluşmaya devam ediyoruz. 

Proje

beraberce Derneği olarak geçen yıldan beri her ay pazartesi akşamları gerçekleştirdiğimiz beraberce sohbetler’i 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özelinde bir sohbete dönüştürdük.

8 Mart yaklaşıyor. Hepimizi saran heyecanla bir araya gelirken yaşam alanlarımızdan fotoğraflarla, mekanlarla bağlarımızı, özel alanlarımızı, kamusal alanla ilişki biçimlerimizi, yaşam alanlarımıza dair deneyimlerimizi, sokağın hissettirdiklerini, varoluş hallerimizi konuşacağız.

Sokağı, kamusalı, özel alanlarımızı, deneyimlerimizi konuşmak için beraberce sohbetlere davetlisiniz.

1 Mart 2021 Pazartesi akşam 20.00’de buluşurken katılımcılardan yaşam alanlarına dair özel alan veya kamusal alan farketmeden (sokak, mahalle, şehir, köy, ev, mutfak, market, park, meydan vs.) bir fotoğraf getirmesini bekliyoruz.

Zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek sohbete katılmak için kayıt formunu doldurmanız yeterli. Zoom davetiyesi kayıt olduğunuz e-posta adresine gönderilecek. Etkinlik yaklaşık 1 saat sürecek.

Etknliğin kontenjanı 15 kişi ile sınırlıdır. 
Etkinlik tüm kadın+lara açıktır.

beraberce Derneğinin etkinliklerinden haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Tüm sorularınız için: [email protected]

beraberceden duyurular, haberler ve etkinlikler için e-posta listemize katılın!