beraberce Sohbetler

  • 26
    nisan
    beraberce Sohbetler
    beraberce Sohbetler - Felaket, Barış, Hafıza: Bugünü Beraberce Örmek
    DETAYLI BİLGİ
Proje Hakkında

beraberce Derneği olarak 2020 yılında çevrimiçi başladığımız Ayşe Öktem ve Berfin Azdal ile beraberce Sohbetler’de bu zamana kadar Türkiyede LGBTİ+ mücadelesini, tarihini, Türkiye’nin darbeler tarihini, bu darbelerin hayatımıza etkilerini, Dersim Terletesi’ni, travma ve belleği, yerel yönetimleri, farklı perspektiflerden pandeminin hayatımıza etkilerini, sanatı, sanatta çok kültürlülüğü ve pek çok farklı konuyu konuştuk, tartıştık, beraberce sohbet ettik. 

Her ay yeni bir konu ve konuklarla devam eden Ayşe Öktem ve Berfin Azdal ile beraberce Sohbetler’de buluşmaya devam ediyoruz. 

Proje

İnsanların farklılığında bu toprakların güzelliği var. Her birimiz, tarihimizle, düşüncelerimiz ve inançlarımızla, yaşanmışlık ve yaşanmamışlıklarımızla, kaygılarımız ve umutlarımızla oluşturuyoruz bu memleketi… Kimimiz Türkçe konuşuyor ama rüyalarımızı Ermenice görüyoruz, kimiz Kürtçe ağıt yakıyoruz, kimimiz Ladino konuşunca anneannemizi anlayamıyoruz.

Kentliyiz, köylüyüz, göçmeniz…

 Müslümanız, Hristiyanız, Aleviyiz, Yahudiyiz ya da Ateistiz, Deistiz. Lazız, Gürcüyüz, Çerkesiz, Rumuz, Romanız…

Muhafazakar olabiliriz, solcu olabiliriz, özgürlükçü muhafazakar ya da kemalist solcu, liberal demokrat ya da müslüman feminist olabiliriz…

Biz bu topraklarda yaşıyoruz ve hayatımızı bu topraklarda kuruyoruz. Bu topraklarda barış içinde, dayanışma içinde, beraberce yaşamak istiyoruz.

beraberce Sohbetler ile sizleri bu toprakların farklı insanlarını tanımaya, onların hikayelerine, mücadelelerine tanıklık etmeye davet ediyoruz.

1 Haziran Pazartesi günü Ayşe Öktem ve Berfin Azdal ile beraberce Sohbetler’de Karadeniz’e doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Konuğumuz; Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu.

Gelin birlikte tanışalım!

1 Haziran Pazartesi günü 20.00-21.30 saatleri arasında, zoom uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştireceğimiz beraberce Sohbetler’e sorularınız ve düşüncelerinizle aktif olarak dahil olmak isterseniz, bu bağlantı adresinde yer alan formu doldurarak katılabilirsiniz.

https://docs.google.com/forms/d/1Ai9N9LcqWM3_bscU6PX5sVjWALavcsKVEewaeFlzx6I

Sohbeti sadece izlemeyi tercih ediyorsanız lütfen sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizi takip edin. Canlı yayın bağlantı adreslerini sosyal medya hesaplarımız üzerinden yaygınlaştıracağız.

beraberce Derneği

beraberceden duyurular, haberler ve etkinlikler için e-posta listemize katılın!