beraberce Sohbetler

  • 26
    nisan
    beraberce Sohbetler
    beraberce Sohbetler - Felaket, Barış, Hafıza: Bugünü Beraberce Örmek
    DETAYLI BİLGİ
Proje Hakkında

beraberce Derneği olarak 2020 yılında çevrimiçi başladığımız Ayşe Öktem ve Berfin Azdal ile beraberce Sohbetler’de bu zamana kadar Türkiyede LGBTİ+ mücadelesini, tarihini, Türkiye’nin darbeler tarihini, bu darbelerin hayatımıza etkilerini, Dersim Terletesi’ni, travma ve belleği, yerel yönetimleri, farklı perspektiflerden pandeminin hayatımıza etkilerini, sanatı, sanatta çok kültürlülüğü ve pek çok farklı konuyu konuştuk, tartıştık, beraberce sohbet ettik. 

Her ay yeni bir konu ve konuklarla devam eden Ayşe Öktem ve Berfin Azdal ile beraberce Sohbetler’de buluşmaya devam ediyoruz. 

Proje

Gelin, 15 Temmuz Çarşamba akşamı, gazeteci-yazar Emine Uçak Erdoğan ile Türkiye’nin darbeler tarihini ve bu darbelerin hayatlarımıza olan etkilerini beraberce konuşalım. Darbelere karşı demokratik ve beraberce bir yaşamı nasıl kurabiliriz? Özgürlükçü Müslüman bir kadın olan Emine Uçak Erdoğan ile tartışalım, yeni sorular soralım. 15 Temmuz Çarşamba akşamı saat 20.00’da demokrasiyi, birlikte yaşamı ve darbesiz bir kültürü birlikte ele alalım.

beraberce Sohbetler’e Zoom üzerinden kayıt yaptırabilir ya da Youtube’dan canlı olarak izleyebilirsiniz. Kayıt formuna şu adresten ulaşabilirsiniz: https://bit.ly/31PV8oR

beraberceden duyurular, haberler ve etkinlikler için e-posta listemize katılın!