büyüyen hafıza ve umutvar arşivi

  • 26
    aralık
    büyüyen hafıza ve umutvar arşivi
    Bugünden beraberce: Hafıza ve Barış Buluşmaları
    DETAYLI BİLGİ
Proje Hakkında

Türkiye’den ve dünyadan hafıza ve vicdan mekânları hakkında çeşitli bilgilere erişebilen, müzeleri, anıtları, alanları, umutvar diyeceğiniz hikayeleri bulunan ve ziyaretçilerin katkısıyla büyüyen Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi. 

Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi , İos ve Android uygulaması “HATIRLA” ile cep telefonu ve tabletlerde!

Proje

Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi Uygulaması “HATIRLA” artık AppStore ve PlayStore’da  

Hatırla, beraberce Derneği ekibi ve gönüllülerinin katkılarıyla hazırlanmış, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki hafıza mekanlarının, müzelerin, anıtların ve insan hikayelerinin yer aldığı ve kullanıcıların tanıklıklarına ve yorumlarına açık interaktif bir harita uygulamasıdır.

Nisan 2020’de dijital erişime açtığımız, dünyanın dört bir yanından hafıza mekanlarını, müzeleri, anıtları, anlatılmayan tarihleri, kör noktaları ve beraberce yaşamı kurmamıza ilham veren umutvar hikayeleri içeren ve kullanıcı katılımına açık Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi’nin uygulaması İos ve Android uygulaması olarak cep telefonu ve tabletlerde!

beraberce Derneği olarak 2018’den bu yana düşündüğümüz, dünyanın her köşesinden ilham alarak, birlikte üreterek, düşünerek Türkiye’de ve “temas” edebildiğimiz her yerde birlikte yaşama, barış kültürüne katkı sunma umuduyla başladığımız Hatırla! projesi kapsamında hazırlanan Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi’ni Nisan 2020’de dijital ortamda katkıya açık olarak paylaştık. Yaklaşık 1 senelik yoğun bir çalışmayla hazırladığımız Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşiviuygulaması HATIRLA! AppStore ve Playstore’da indirilebilir.

Türkiye’den ve dünyadan hafıza ve vicdan mekânları hakkında çeşitli bilgilere erişebilen, müzeleri, anıtları, alanları, “umutvar” diyeceğiniz hikayeleri bulunan ve ziyaretçilerin katkısıyla büyüyecek Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi’ne web sitemizden de ulaşılabilir. 

Arşive dair tüm sorularınız ve görüşleriniz için, arşive yeni yazılar iletmek için [email protected] ya da [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Hatırlamak İyileştirir/ Hatırlamak Özgürleştirir/ Hatırlamak Güçlendirir/ Hatırlamak Birleştirir/ Hatırlamak Buluşturur.

 İyi keşifler…

Hatırla uygulamasını Google Play’den indirmek için: http://bit.ly/2WWLTiV
 
Hatırla uygulamasını App Store’dan indirmek için: https://apple.co/38LQ7PP
 
beraberceden duyurular, haberler ve etkinlikler için e-posta listemize katılın!