beraberce Akademi’de yıl sonu teması: Barış

Beraberce barış masası etrafında toplanmaya var mısınız?

 

beraberce Akademi bu yılki son kolektif öğrenme deneyimi programını barış dolu yeni bir yıl dileğiyle barış teması ile gerçekleştiriyor.

Nasıl barışacağız? Barışın inşasına nereden başlayacağız? Kötü bir barış var mı ya da geçmişin yüküyle barışmak nasıl mümkün? Kendimizden başlayıp kendi gerçeklerimizi barışın rotasında nasıl keşfedebiliriz? Unutmak mı, kabul etmek mi, bağışlamak mı? Yaşamı ve yaşatmayı seçen, bütün kutsallardan sıyrılabilen bir barış fikrini nasıl ve nerede olgunlaştıracağız? 

Bu kolektif öğrenme deneyiminde kurgusal bir barış masası etrafından taraflarla barışı mümkün kılmayı deneyeceğiz? Beraberce barış masası etrafında toplanmaya var mısınız?

 

Başvuru için: https://bit.ly/2L00yqT

 

Son başvuru: 9 Aralık Çarşamba, 23:59

 

Hafta sonu grubu:
12 Aralık Cumartesi ve 19 Aralık Cumartesi 

11:00-16:30

 

Hafta içi grubu:

14 Aralık Pazartesi, 16 Aralık Çarşamba, 21 Aralık Pazartesi ve 23 Aralık Çarşamba
19:00-21:30

 

Barış kültürü, özgürlük, sorumluluk, hafıza, kimlik ve perspektif temalarında gerçekleşmekte olan kolektif öğrenme deneyimi süreçlerini çevrimiçi (online) öğrenme platformumuz beraberce Akademi’ye taşıdık, sorumluluk temasını Eylül ayında işledik, beraberce konuştuk, tartıştık, sorular sorduk.  Beraberce öğrenmek, soru sormak, ezber bozmak, demokratik ve bağımsız bir tartışma alanında buluşarak müşterek bir yaşamın inşasına dair yeni yolları aramak için herkesi yine beraberce Akademi’ye davet ediyoruz! 

 

Nasıl barışacağız? Barışın inşasına nereden başlayacağız? Kötü bir barış var mı ya da geçmişin yüküyle barışmak nasıl mümkün? Kendimizden başlayıp kendi gerçeklerimizi barışın rotasında nasıl keşfedebiliriz? Unutmak mı, kabul etmek mi, bağışlamak mı?  Yaşamı ve yaşatmayı seçen, bütün kutsallardan sıyrılabilen bir barış fikrini nasıl ve nerede olgunlaştıracağız?

 

Katılmak için https://bit.ly/2L00yqT adresindeki başvuru formunu 9 Aralık Çarşamba, 23:59’a kadar doldurmayı unutmayınız.

 

Katılımcılardan programın tümüne katılımlarını bekliyoruz. Barış Akademisi çevrimiçi kolektif öğrenme deneyimi programı hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 30’ar kişilik kontenjan ile 2 grupla gerçekleşecek. 12 Aralık Cumartesi ve 19 Aralık Cumartesi 

11:00-16:30 saatleri arasında hafta sonu; 14 Aralık Pazartesi, 16 Aralık Çarşamba, 21 Aralık Pazartesi ve 23 Aralık Çarşamba, 19:00-21:30 arasında hafta içi senkron (eş zamanlı) olarak planlandı. Ayrıca, ilgili döneme yayılacak biçimde katılımcıların kendi zaman planları doğrultusunda takip edecekleri toplamda 60 dk.’lık asenkron (eş zamanlı olmayan) öğrenme etkinliği öğrenme deneyimi programı içinde yer alıyor.

 

Kolektif öğrenme deneyimi izleği, detaylı takvim ve beraberce Akademi’ye erişim detaylarını katılım başvuru değerlendirme süreci ardından paylaşacağız.

 

Katılım başvurularını değerlendirmede farklı şehirlerden ve arka planlardan katılımı ve cinsiyet eşitliğini esas alıyoruz.

 

Sorularınız ve detaylı bilgi için lütfen [email protected] e-posta adresinden bizimle iletişime geçin.

 

#barışberabercemümkün

#hayatberabercegüzel

 

beraberceden duyurular, haberler ve etkinlikler için e-posta listemize katılın!